Mingelvisning och Stickcafé
Eftersom jag är ny i butiken så vill jag berätta lite om tanken bakom varje plagg, användningsområden, skötsel m.m.
Garner som är återvunna från Indiska siden och silkeindustrin .Även bandgarn och mohair.
Passa på att prova, känna , uppleva känslan , sticka själv, eller anmäl dig till kurser att tillverka själv.
Du kan göra beställning på måttsydda plagg eller köpa färdisydda. Allt sys i ateljén. Presenter och erbjudanden i butiken i samband med visningen.
Ta med några väninnor och ha en trevlig eftermiddag.
En bit paj och ett glas vin/ alt. Pris 95 kr.
Amnäl till : Atelje Eliza Design 0708-356272, info@ateljeeliza.com
Noras Dockhem. Freadals trädgårgscafé 0340-656652, info@freadal.se
Näsbergvägen 22 Åsa Välkomna Elisabeth Amnäs
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Hanna » Bonnie provar , blivande modell: ”Hej! Har ni den här i vuxenstorlek Small och vad kostar den? Jag var på Tjolöhol..”
-
Lullan Backman » Förkläden: ”Min son önskade sig ett skinnförkläde i julklapp. Fick det mot postförskott, smi..”
-
Eva » Lulu Carter i Skinn förkläde från Eliza: ”Snyggt , vad kostar det att köpa ett till en man. Går det att beställa å få lev ..”
-
Annelie Persson » Inför visning 5 oktober med duktiga mannekänger ur vänkretsen: ”Fantastisk omlottkjol! Älskar den och vilken mocka! Elisabeth gjorde inprovninga..”
-
Elisabeth » Mera bilder från visningen: ”Fantastiska bilder och härliga kläder!”